×

Wyszukaj w serwisie

loader
19 °C

Artyści

 MARIA ŚLIWOWSKA
 
Urodziła się w Bystrzycy Kłodzkiej. W 1990 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych we Wrocławiu (obecna Akademia Sztuk Pięknych), gdzie studiowała grafikę u profesor Haliny Pawlikowskiej. Pedagog     i nauczyciel.
W 2005 roku wraz z Dyrektorem Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Bystrzyca Kłodzka Robertem Dumą współtworzyła RATUSZOWĄ PRACOWNIĘ PLASTYCZNĄ dla dzieci i młodzieży gdzie prowadziła zajęcia plastyczne z zakresu malarstwa, rysunku i grafiki,  zajmowała się realizacją projektów m.in.: „Szlakiem mozaik Ks. Dudzikowskiego”, „Przydrożna i podniebna” oraz organizowała plenery dla dzieci w miejscowościach Poręba i Rudawa. Ponadto jej wychowankowie zdobywali w tym czasie liczne nagrody i wyróżnienia w różnych konkursach plastycznych.
Od 2008 roku pracuje w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Bystrzycy Kłodzkiej na stanowisku starszego instruktora – plastyka. Jako instruktor aktualnie prowadzi zajęcia plastyczne w „Pracowni Malarstwa, Grafiki i Rysunku” dla dzieci i młodzieży i jako plastyk przygotowuje szereg dekoracji do imprez plenerowych (m.in. Jarmark Średniowieczny, Dzień Świętego Floriana, Wspólne Muzykowanie Polskich i Czeskich Zespołów Młodzieżowych, Jarmark Trzech Kolorów, Sąsiedzkie Dożynki i in.).
 
 

 

 
RENARD CIĘŻAK
 
Ma w sobie olbrzymią energię; maluje, pisze wiersze. Od dziesięciu lat rzeźbi. Jest uparcie tworzącym samoukiem. Drewno i jego kształt podsuwają mu pomysły. Rzeźbi smoki, chimery, postacie ludzi, anioły. Tworzy dla innych, nie po to by zarobić, ale po to, żeby sprawić komuś radość. Chce być coraz lepszy, więc uważnie obserwuje innych rzeźbiarzy i chętnie słucha podpowiedzi. Jego rzeźby można zobaczyć w Ośrodku Pomocy Społecznej w Bystrzycy Kłodzkiej. Tam ma swoją pracownię i tam tworzy.
 
834.jpeg
 
WACŁAW WIAK
 
Talent objawił się w 1953 roku kiedy miał 6 lat. Rysuje, maluje, czasami rzeźbi. Pierwsze kroki plastyczne stawiał pod pilnym okiem pani profesor Ireny Hlawaty. Od 1981 roku aktywny biegacz. Startował w wielu maratonach w kraju. Niestety liczne choroby przeszkodziły w jego dalszym rozwoju sportowym. Mimo tego cały czas maluje. Największą aktywność wykazuje w czasie jesienno-zimowym.
 
RYSZARD HEREZO
Bractwo Średniowiecznych Słowian i Wikingów SLEIPNIR, ul. Rycerska 20, tel. 609-878-301, kowalstwo artystyczne, stolarstwo
 
"ARTYSTYKA" Krystyna Kolonko i Kajetan Dyrda, Nowa Bystrzyca 71, tel. 508-452-929, 508-452-923, warsztaty z tworzenia bio kosmetyków, z ceramiki, z pieczenia chleba na zakwasie
697-557-600, www.artystyka.eu
838.jpeg
 
 
 
 

BARBARA PAWŁOWSKA

Główna działalność: Bajki.

Zajmuje się m.in. rysunkami kreatywnymi, projektowaniem plakatów i grafik. Rysunki tworzy cyfrowo w technice tzw. digital painting.

Bajka zamieszkała w jej sercu już dawno temu. Pisze bajki, ilustruje je i tworzy bajkowe portrety. Wszystko to łączy z drugą pasją jaką jest teatr oraz praca z ludźmi.

Każdego dnia rozwija swoje pasje by móc dzielić się nią z odbiorcami.

Barbarę Pawłowską można znaleźć w mediach społecznościowych: na Facebooku, Instagramie oraz Tik-toku pod nazwą: Bajkowa Kotlina.

 

 
 
  • Centrum Informacji Turystycznej
  • Pl. Wolności 17, 57-500 Bystrzyca Kłodzka
  • (+48) 74 811 76 76, 74 811 76 77
  • Infolinia turystyczna Polskiej Organizacji Turystycznej
  • (+48) 22 278 77 77 lub 801 888 844
  • SKYPE - CC.POLAND.TRAVEL